Plays

PLAYS tüm oyuncuların sorular sorabileceği, yeni bilgiler edinebileceği ve paylaşabileceği bir oyun forumudur. PLAYS üzerinde isterseniz oyun sunucunuzun tanıtımını yapabilir, isterseniz kendi oyun zevkinize göre bir sunucu bulabilir, isterseniz sunucunuz da çektiğiniz sorunlar için uygun skriptleri, pluginleri bulabilirsiniz. Sizler de hemen aramıza katılarak bilgi edinin, bilgi paylaşın. İyi forumlar.

  • Bedrock editin ya da eski adıyla Pocket Editon mobil cihazdaki Minecraft'tır. Bu Minecraft normal Java Minecraft ile neredeyse tamamen aynı ama bazı küçük farklılıklar bulundurmakta. Sizler de bu yeni deneyimi yaşamak istiyorsanız veya bu yani Bedrock Editonda yeni bilgiler edinmek istiyorsanız bu kategori tam size göre.

SelimAkoguz

Site Sahibi
Site Sahibi
Genel Moderatör
Yazar Ekibi Lideri
Onaylı Satıcı
Sunucu Sahibi
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
384
Tepki
90
Puan
28
Oyun forumu Plays'de bu konuda sizler ile paylaşacağım oyun Minecraft Bedrock Edition. Sizler de Oyun forumu Plays'e kayıt olarak bir birinden farklı forumlara;
Minecraft forumu, Valorant forumu, CSGO forumu gibi kategorilerde yeni şeyler bulabilir, paylaşabilirsiniz.
minecraftresmi.pngMinecraft Pocket Edition 16 Ağustos 2011 yılında piyasaya sürülen ve piyasaya sürüldüğünden beri Androind, Windows 10, IOS, Windows 10 Mobile, Fire OS platformlarında şuana dek 10 milyon adet kopyadan fazla satılmıştır. Minecraft Pocket Edition Mojang adlı şirket tarafından yapımı üslenmiş bir oyundur. Oyunun içine aldığı kategorileri ise hayatta kalma, macera, açık dünya olarak sınıflandırabiliriz. Size vereceğimiz bu Minecraft Pocket Edition sürümü ile Xbox hesabınıza dilediğiniz gibi oturum açıp online sunuculara bağlanabilirsiniz.


Nasıl Kurulur?
Yüklemiş olduğunuz APK dosyasını açınız. Açtıktan sonra kuruluma başlayınız. Kurulum bittikten sonra bitti butonuna tıkladığınızda Minecraft Pocket Edition ana ekranınıza gelmiş olacaktır.

Uyarı 1:
Oyunda harita oluştururken can't be opened hatası alıyorsanız, ayarlar kısmandan profile giriniz ve (Settings / Profile) "File Storage Location" bölümünü External olarak işaretleyiniz. Oyunu kapat aç yaptıktan sonra sorun düzelicektir.
Uyarı 2:
Oyunu açarken kapanıyorsa şu dosya dizimine gidiniz: games/com.mojang/minecraftpe. Bu dosya dizimine girdikten sonra içindekileri siliniz ve oyunu tekrar kurunuz.
Uyarı 3:
minecraftWorlds klasörünü sakın silmeyiniz aksi halde oluşturduğunuz bütün Minecraft haritaları da silinecektir.
resim2.png resim3.png resim4.png
 
Üst