Plays

PLAYS tüm oyuncuların sorular sorabileceği, yeni bilgiler edinebileceği ve paylaşabileceği bir oyun forumudur. PLAYS üzerinde isterseniz oyun sunucunuzun tanıtımını yapabilir, isterseniz kendi oyun zevkinize göre bir sunucu bulabilir, isterseniz sunucunuz da çektiğiniz sorunlar için uygun skriptleri, pluginleri bulabilirsiniz. Sizler de hemen aramıza katılarak bilgi edinin, bilgi paylaşın. İyi forumlar.

 • Minecraft modları ile oyununuza aslında Minecraft'ta olmayan her şeyi ama gerçekten her şeyi ekleyebilirsiniz. Modlar için sizlere milyonlarca alternatif bulunmakta. Bir sürü güzel ve kullanışlı bu modu bu kategoriden indirebilirsiniz ve eğlencenin, tekniğin ve maceranın tadına varabilirsiniz. Minecraft forumumuzdaki bu kategoriye siz de göz gezdirin.

SelimAkoguz

Site Sahibi
Site Sahibi
Genel Moderatör
Yazar Ekibi Lideri
Onaylı Satıcı
Sunucu Sahibi
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
384
Tepki
90
Puan
28
Enchanting Plus Mod 1.12.2/1.10.2, sihir masasının rastgele yönlerini tamamen ortadan kaldırır ve eşyalarınızda istediğiniz büyüleri seçmenize izin verir! Bu mod ayrıca vanilya olmayan büyüleri de destekler.

Büyüleyici Artı Modu


Özellikleri:

 • Enchantment Scroll: Bu parşömenler nadir bir mafya ganimeti olarak bırakılır ve nadiren zindan ganimetlerinde de bulunabilir. Yeni bir kaydırmanız olduğunda, kaydırmayı kullanmak için farenin sağ düğmesini tıklayın ve basılı tutun. Öğe yeterince uzun tutulduğunda, parşömen üzerindeki sihrin kilidini açacaksınız ve bunu gelişmiş sihir masasındaki öğelerinize uygulayabileceksiniz.
 • Gelişmiş Büyü Tablosu: Gelişmiş büyü tablosu, tutulan öğedeki büyüleri değiştirmenize olanak tanıyan büyü tablosunun yükseltilmiş versiyonudur. Masaya bir eşya yerleştirdiğinizde, mevcut büyüleri değiştirebilecek ve kilidini açtığınız yenilerini ekleyebileceksiniz. Yeni büyüler eklemek ve bunları kaldırmak için öğeler tamamen onarılmalıdır.
 • Büyülü Kitap: Büyü kitaplarına benzeyen dekoratif bloklardır. Herhangi bir kilit role hizmet etmezler, ancak bir büyü masasının etrafındaki kitap raflarının yerine kullanılabilirler. Boyalı birine tıklarsanız, renkleri boyanınkiyle değiştirir. Ayrıca alçaltmak için demir külçeli veya yükseltmek için tüylü bir tanesine sağ tıklayabilirsiniz.
 • Tablo Yükseltme: Mevcut bir sihir masasına sağ tıklayarak onu gelişmiş hale getirmenizi sağlar. Esas olarak kolaylık sağlamak için.

Ekran görüntüleri:

Büyüleyici Artı Mod 1


Büyüleyici Artı GUI

Büyüleyici Artı Mod 2


Bir öğeyi onarmak

Büyüleyici Artı Mod 3


Büyüleyici Maliyet negatiftir.

Büyüleyici Artı Mod 4


130'da maksimum büyü seviyesi ile 30 kitaplık kurulumu

Büyüleyici Artı Mod 5


138'de maksimum büyü seviyesi ile 32 kitaplık kurulumu

Büyüleyici Artı Mod 6


Tarifler Hazırlamak:

Tablolar, oyuncunun öğelerine uygulanacak büyüyü seçebilmesi farkıyla, herhangi bir normal büyü masasıyla hemen hemen aynı şekilde çalışır.

Gelişmiş Büyü Tablosu:

Enchanting-Plus-Mod-Recipes.png


Büyü Tablosu Yükseltmesi:

Enchanting-Plus-Mod-Recipes-1.png


Nasıl kullanılır:

Eşyalarınızı Onarmak

 • Enchanting Plus, sihir masası tarafından efsunlanmış zırh ve silahları onarmanıza izin verir (Tinkers' Construct ile oluşturulan araçların, Tinkers' Construct öğesini ve bir sihir kitabını bir Örs'e koymadıkça efsunlanamayacağını unutmayın).
 • Ekipmanı onarmak için, hasarlı öğeyi sihir masası yuvasına yerleştirin (artık 'Onarım Maliyeti'ni gösterecek) ve 'R' etiketli düğmeye basın. Gerekli seviyelere sahip olduğunuzu ve öğenin en az bir büyüsü olduğunu varsayarsak, tamamen onarılmalıdır.
 • Bir öğeyi tamir etme maliyetinin masanın kapasitesinden daha yüksek olmaması gerektiğini unutmamak önemlidir (ipucu: sihirli öğelerin onarım maliyeti daha yüksektir!). Bu, yakınında çok az kitap rafı olan veya hiç olmayan bir masanın ağır hasarlı eşyaları onaramayacağı anlamına gelir.
GUI

 • Oyuncular, öğenin sağındaki kaydırıcıları kullanarak, büyünün derecesini seçmek de dahil olmak üzere tam olarak istedikleri büyüleri seçebilirler. (yani 1-5 arasından herhangi bir Keskinlik seviyesi seçilebilir), yeter ki oyuncu değişiklikleri karşılayabilecek seviyeye sahip olsun.
 • Büyülerini seçtikten sonra, oyuncular seçimlerini uygulamak için 'E' etiketli düğmeyi tıklamalıdır.
 • Büyülü bir öğeyi onarmak için, onu masaya yerleştirmeniz ve 'R' etiketli düğmeye basmanız yeterlidir.
 • Sağdaki 'Vanilla' veya 'Mod' (şu anda hangi GUI'de olduğunuza bağlı olarak) etiketli düğmeye basarak modlanmış ve vanilya büyüleyici GUI arasında geçiş yapmak da mümkündür. O Not arayüzü bazen bu düğmeye belirsizleştirebilecek ancak gizli veya envanter iken 'o' tuşuna basarak gösterilebilir açıktır.
  • Oyuncu XP Seviyesi: Mevcut deneyim seviyeniz.
  • Enchanting Cost: Seçtiğiniz büyüler için ne kadar XP gerektiğini söyler. Maksimum Büyü Seviyesini aşamaz.
  • Tamir Maliyeti: Büyülü eşyanızı onarmak için ne kadar XP gerektiğini söyler.
  • Max Enchant Level: Size aynı anda büyü yapmak için harcayabileceğiniz maksimum seviye sayısını söyler.
büyü bozma

 • Büyü bozma, yapılandırma dosyalarında varsayılan olarak devre dışıdır ve büyü kaldırmaya izin vermek için açılabilir.
 • Öğeler büyülenebildiği gibi, büyüleri bozulabilir. Bu, büyüleri kaldıracak ve bazı seviyeleri oyuncuya geri iade edecektir (büyülerin maliyetinden daha az seviye geri alacağınızı unutmayın). Kaydırıcıları aşağı doğru hareket ettirin ve kaç seviye iade alacağınızı göstermek için büyüleyici maliyet negatife dönecektir, ardından onaylamak için 'E' düğmesine tıklayın.
 • Tamamen tamir edilmedikçe eşyaların büyüsünün bozulamayacağını unutmayın. Büyülü kılıcınızı yalnızca bir kez kullanmış olsanız bile, önce onu onarmadan büyüyü bozamazsınız. Büyüleri kaldırmak, kitaplıkların varlığına bağlı değildir.
 • Yalnızca kendi büyülediğiniz öğelerin büyüsünü kaldırabilirsiniz, yani ürettiğiniz ve sihirle gelen öğelerin veya "yağmaladığınız" öğelerin büyüsü kaldırılamaz (bu öğelerden bazılarına ek büyüler ekleyebilir ve bunları daha sonra kaldırabilirsiniz).
Maksimum Etkinlik

 • Büyüleyici tabloya erişmeye devam ederken maksimum büyü elde etmek için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi 30 kitaplık gerekir.
 • Her katta 15 kitaplık olmalı ve 2 kat olmalıdır. Doğru şekilde kurduysanız, Büyü Tablosundaki Maksimum Büyü Seviyesi 70 olmalıdır.
 • Kitap rafları kullanıldığında maksimum büyü seviyesi 74'tür, ancak bu, büyüleme alanına giren veya çıkan herhangi bir yan girişi içermez ve yukarıdan veya aşağıdan erişilmelidir.
 • Bununla birlikte, kitaplıklar kullanmak , kitap rafının yuvası başına bir kitap ayrı ayrı büyü seviyesine eklendiğinden , masasının daha da yüksek seviyelere ulaşmasını sağlar.
 • 32 kitaplık kullanılarak maksimum büyü seviyesi 138'dir. Ancak, 32 kitaplık yöntemine benzer şekilde, bu, büyüleyici alanın içine veya dışına herhangi bir erişime izin vermeyecek ve yukarıdan veya aşağıdan erişilmelidir.
 • Bunun nedeni, her dolu kitaplığın bir kitaplığa kıyasla ne kadar kattığıdır. Her kitaplık, maksimum büyüleyici düzeye 2 eklerken, her tam kitaplık 4 ekler (her kitap, kitaplık başına 16 kitap olmak üzere, maksimuma 0,25 ekler).
 • Bu, yalnızca 15 gerektiren vanilyalı büyü masasının aksine 30 kitaplık gerektirir.
Notlar

 • Çoğu blok, masa ve kitap rafları arasına yerleştirilirse kitap raflarının etkisini ortadan kaldırır.
 • Fareyi bir büyünün üzerine getirin ve açıklamasını görmek için ÜSTKRKT tuşunu basılı tutun. Harken Scythe modunun eklediği bazı Efsunların açıklaması yoktur.
 • Natura modunun eklediği kitap rafları, masanın maksimum sihir düzeyine dahil olmaya devam edecek ve yine de normal kitap rafları gibi yalnızca 2 olarak sayılacaktır.

Gereklilikler:


Kitaplık

Nasıl kurulur:

 1. ve Bookshelf'i zaten yüklediğinizden emin olun .
 2. Minecraft uygulama klasörünü bulun.
  • Windows'ta başlat menüsünden Çalıştır'ı açın, %appdata% yazın ve Çalıştır'a tıklayın.
  • Mac açık bulucuda ALT tuşunu basılı tutun ve üst menü çubuğunda Git ve ardından Kitaplık'ı tıklayın. Uygulama Desteği klasörünü açın ve Minecraft'ı arayın.
 3. Az önce indirdiğiniz modu (.jar dosyası) Mods klasörüne yerleştirin.
 4. Minecraft'ı başlattığınızda ve modlar düğmesine tıkladığınızda, modun yüklendiğini görmelisiniz.

Enchanting Plus Mod 1.12.2/1.10.2 İndirme Linkleri:

Eski versiyonlar:

Bir şeyin önceden reklamı
Minecraft 1.5.2 için

Minecraft 1.6.2 için

Minecraft 1.6.4 için

Minecraft 1.7.2 için

Minecraft 1.7.10 için

Minecraft 1.8.0 için

Minecraft 1.9.4 için

Minecraft 1.10.2 için

Minecraft 1.12.2 için

 
Üst